Drukarnia internetowa, czy stacjonarna?

lifestyle, o wiedzy, ogrodzeniach, odzyskiwaniu danych, zdrowiu

Drukarnia internetowa, czy stacjonarna?

Drukarnia internetowa, czy stacjonarna?

Trudno jest już dzisiaj znaleźć sferę działalności, która nie posiada swojego odpowiednika w internecie. Nie inaczej jest z drukarniami. Wysyp internetowych usług drukarskich jest ogromny, jednak czy aby na pewno to lepsze rozwiązanie aniżeli usługa stacjonarna? Porównajmy wady i zalety obu z nich.

Na pierwszy ogień rzucimy wygodę. Tutaj swobodnie możemy dać remis, ponieważ jest to kwestia bardzo indywidualna. Dla jednych wygodniejsze jest kilkadziesiąt kliknięć w przeglądarce i odbiór, dla innych kontakt z pracownikami firmy, doradztwo, sugestie, czy po prostu „widzę co kupuję”. Jak świat długi i szeroki, wygodę każdy oceni swoją miarą i potrzebami.

Kolejną rzeczą są ceny. Drukarnie internetowe z kilku względów mogą oferować tańsze usługi. Przede wszystkim, to użytkownik wykonuje samodzielnie część operacji, które w punkcie stacjonarnym musi zrobić pracownik. Dochodzą też dodatkowe koszty związane z utrzymaniem dużych lokali w dobrych lokalizacjach, co drukarnie choć w części skupione na sieci mogą dywersyfikować.

Zaletą internetowego rozwiązania jest niewątpliwie całodobowa możliwość złożenia zlecenia. Dzięki temu nie musimy się wpasowywać w godziny otwarcia lokalu. Podobnie ma się sprawa z samą realizacją, która w punktach stacjonarnych ma różną kolejność i priorytet wykonywania, co jest związane z klientami fizycznymi będącymi na miejscu, czy nagłym zadaniem które wyznaczyła agencja reklamowa.

Czy więc jest coś co pozwoli stwierdzić, że stacjonarna drukarnia Kraków jest lepsza? Oczywiście. To obsługa. Siedząc przed ekranem monitora pozostajemy sami sobie z instrukcjami i poradami niekoniecznie dostosowanymi dokładnie do naszych potrzeb. Będąc w drukarni fizycznie, możemy wszystkiego się dowiedzieć, dostać próbkę tego co chcielibyśmy nieraz powielić w tysiącach. Wyszkolony personel na bazie wieloletnich doświadczeń będzie w stanie od ręki udzielić wiążącej odpowiedzi na wszelkie pytania. No i oczywiście wszystko zostanie wykonane za nas, nic nie trzeba klikać.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.