Jak skutecznie zaakceptować samego siebie?

lifestyle, o wiedzy, ogrodzeniach, odzyskiwaniu danych, zdrowiu

Jak skutecznie zaakceptować samego siebie?

Człowiek od zarania dziejów stara poznać swoje otoczenie, a jednocześnie też samego siebie. Ten dualizm to wzajemne oddziaływanie dwóch przestrzeni, czyli wewnętrznej i zewnętrznej. My nie możemy istnieć bez świata, a świat nie może istnieć bez naszego udziału. Od pokoleń też wskazuje się, że egzystencja zadowalająca to przede wszystkim akceptacja własnej osoby. Nie sposób być człowiekiem szczęśliwym, jeżeli po prostu nie możemy spojrzeć w lustro i powiedzieć sobie, że lubimy siebie pomimo wad, które widzimy my oraz zauważają inni.

Niestety czasami ignorujemy to, że nie jesteśmy doskonali, a wówczas problemy będą się piętrzyły. Cała masa osób będzie unikać tej prawdy i uciekać używki albo w świat gier hazardowych, które oferuje gry w kasynie. Dobrze jest więc zrobić taki psychologiczny rachunek sumienia. W ostateczności może nawet powinniśmy spotkać się z jakimś specjalistą. W końcu wizyta w gabinecie doświadczonego psychologa nie jest powodem do wstydu. Może nam tylko pomóc.

Ciesz się każdym dniem

W dzisiejszych czasach mamy zresztą do czynienia z pewnym takim egzystencjalnym paradoksem. Z jednej strony przecież nieustannie jesteśmy bombardowani przekazami reklamowymi, które mają nam uświadomić, że powinniśmy być piękni i zawsze zadowoleni. Współczesny człowiek powinien być umięśniony, atrakcyjny i oczywiście musi dobrze zarabiać. To kontrastuje jednak z całkowicie inną rzeczywistością, która nie wygląda tak różowo.

Kluczowe jest właśnie uświadomienie sobie, że nie jesteśmy idealni, a ideały nie istnieją. Taki perfekcyjny stan egzystencjalny jest praktycznie niedostępny nikomu. Przekazy, które widzimy w mediach, są po prostu czystą fikcją, a celem ich istnienia jest sprzedaż konkretnych usług lub produktów motoryzacyjnych, czy też gier dostępnych w kasynie Vulkan Vegas online.

Gdy sobie to uświadomimy, to będzie to pierwszy krok do tego, aby zaakceptować własną osobę i najzwyczajniej w świecie cieszyć się każdym dniem. Szybko zauważymy, że zwykła przyjemność z pospolitej codzienności również może nam gwarantować dużą dozę szczęścia.

Określenie problemu

Najważniejsze tak samo jak w przypadku zwykłych chorób fizycznych jest stawienie czoła rzeczywistości. Może przez całe życie uciekaliśmy przed prawdą dotyczącą naszej osobowości. Kluczowe, więc będzie wyrażenie samej chęci samoakceptacji. Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że można po prostu cieszyć się z tego, że najzwyczajniej w świecie istniejemy. Warto, więc z pomocą przyjaciół albo grupy wsparcia, czy też może psychologa wypracować sobie pewne metody relaksacyjne, które będą mogły nas skutecznie odprężyć.

Często pomagają tu również rozmaite książki psychologiczne albo terapeutyczne, które po prostu mogą nas doprowadzić do pewnych bardzo słusznych wniosków. Bardzo popularna jest dla przyrody wizualizacja albo powtarzanie sobie konkretnego zdania, które będzie informować nasz umysł o tym, że jesteśmy po prostu zadowoleni z życia. Wbrew pozorom takie monotonne metody będą bardzo skutecznie oddziaływały na nasz umysł. Najważniejsze, aby pozbyć się:

  • dołujących myśli,
  • poczucia winy,
  • zaufania do siebie,
  • wstydu.

Jeżeli uświadomimy sobie, że w przeszłości nie zwracaliśmy uwagi na to, że takie negatywne czynniki w naszym życiu istnieją, to będzie to pierwszy etap do naszej samorealizacji.

Ważne, z kim masz kontakt

Niemniej ważnym czynnikiem będzie również pozbycie się ze swojego otoczenia osób toksycznych. Tacy ludzie nazywani również wampirami energetycznymi potrafią bardzo skutecznie nas dołować i trzymać ciągle w takiej negatywnej przestrzeni, gdzie nie ma dostępu do samorealizacji.

Czasami, więc trzeba wykonać pewne drastyczne kroki i po prostu zmienić całkowicie środowisko. Czasem też niezbędna jest zmiana pracy albo nawet przeprowadzka. Jak mawiają doświadczeni psychologowie, ucieczka czasami jest koniecznością.

Tagi:

  • https://wesoleradio eu/jak-skutecznie-zaakceptowac-samego-siebie/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.