Kierowca w transporcie

lifestyle, o wiedzy, ogrodzeniach, odzyskiwaniu danych, zdrowiu

Kierowca w transporcie

Kierowca w transporcie

Życie kierowcy zawodowego nie jest łatwe. Wielu ludzi widzi jedynie relatywnie wysokie zarobki, ale niewielu zastanawia się nad tym z czym wiąże się życie w trasie. To często utracone więzi rodzinne, zatracony rytm snu, brak czasu na zbilansowane posiłki i duża ilość stresu.

Kierowca to mała składowa transportu. Niczym mrówka wypełnia swoją rolę w rozpędzonym interesie spedytorów, przedsiębiorstw i innych kierowców, którzy niejednokrotnie wzajemnie są sobie niewyrozumiałym wilkiem na drodze. To zmienne warunki pogodowe, wymienianie ciężkiego koła w deszczu, bądź sen na parkingu przy pięćdziesięciu stopniach w kabinie. Poganiające telefony, myślenie za pieszych i innych uczestników ruchu drogowego. Walka z czasem by zdążyć na rozładunek, a następnie kilka minut dzielących od wykorzystania czasu pracy i konieczność spędzenia kilku godzin na terenie załadunku. Bywa, że to czas na sen, czas konstruktywnie spożytkowany, a bywa, że spędzony nad myślami tematem których jest budowa hal magazynów tak potężnych, że z jednej rampy załadunkowej ledwie dostrzec da się tą ostatnią. Nieraz są to ogromne, imponujące powierzchniami konstrukcje stalowe Kraków, Poznań, Warszawa i Wrocław to najbardziej znienawidzone przez kierowców miejsca docelowe podróży. To miasta najbardziej zakorkowane i najmniej sprzyjające przejazdom. Niejednemu kierowcy jeży się włos na głowie na myśl o usterce systemu hydraulicznego na którymś z głównych skrzyżowań tych miast. O takie problemy nie jest trudno, gdy latem temperatura na drodze osiąga przekraczające normy wartości. Będąc kierowcą zawodowym, należy szczególną uwagę przyłożyć do znalezienia miejsca pracy, a w dalszej części do podpisanych zgód i umów. Istnieje wiele firm obarczających kierowców karami wynikającymi z błędu innych podczas załadunków i rozładunków, bądź przerzucających odpowiedzialność za uszkodzenia pojazdu na ubezpieczenie kierowcy.

Transport drogowy to ciężki kawałek chleba dla wszystkich stron – zarówno dla przedsiębiorcy, spedytora, kierowcy jak i dla pracowników hal magazynowych. Kierowca, będąc jednym z elementów transportowej układanki zmaga się z ogromem wyzwań i wyrzeczeń, jednak to on jeden poprzez niemalże cały czas swojej pracy prowadzi sprzęt tak potężny, że odpowiada za życie wielu ludzi wokół siebie i nie może pozwolić sobie na nawet minutę nieuwagi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.