Odtwarzanie danych z macierzy RAID 0+1 charakterystyki spokojnego serwu.

lifestyle, o wiedzy, ogrodzeniach, odzyskiwaniu danych, zdrowiu

Odtwarzanie danych z macierzy RAID 0+1 charakterystyki spokojnego serwu.

Przywracanie danych z macierzy RAID Czy można odzyskać usunięte pliki z kopii zapasowej SAN Raid?

photo

Przywracanie danych z macierzy RAID

Przywracanie danych z macierzy RAID Jeśli twój komputer doświadczył jakiegoś rodzaju utraty danych, należy rozważyć uzyskanie kawałek oprogramowania, które mogą pomóc zrobić jakiś rodzaj RAID odzyskiwania. Ten artykuł ma na celu wyjaśnienie, co dokładnie RAID jest i jak to działa. Tak więc, jeśli jesteś zagubiony i potrzebują pomocy z odzysku danych, a następnie ten artykuł powinien odpowiedzieć na Twoje potrzeby. Tak więc, zaczynajmy.

Tak odbywa się odzyskiwanie danych z macierzy RAID 0+1

Co to jest Raid? Mówiąc najprościej, Raid to format wymiany dysków lub bloków dysków twardych na więcej niż jedną jednostkę fizyczną. Przywracanie danych z macierzy RAID https://e-materialy.pl/2021/08/12/przywracanie-danych-z-macierzy-raid-01-komu-powierzyc/ Oznacza to, że za każdym razem, gdy chcesz dodać nowy dysk do macierzy, musisz po prostu dodać nowy dysk logiczny, a następnie dodać nowe dyski logiczne do macierzy. Tak więc, zasadniczo, odzyskiwanie danych z macierzy RAID jest procedurą odzyskiwania utraconych danych z urządzenia RAID, które uległo awarii z jakiegokolwiek powodu.

Przywracanie danych z macierzy RAID 0+1 jaka skuteczność?

Aby zrozumieć, co dzieje się za kulisami podczas odzyskiwania danych w systemie raid, należy poznać podstawowy układ typowej konfiguracji SANraid. Zasadniczo są to trzy elementy – jeden dysk, jeden dysk logiczny i jeden dysk z portem wielopunktowym. Dyski logiczne są zawsze częścią grupy raid-5. Urządzenia wieloportowe podłączane są do pojedynczego portu lub do dwóch portów w strukturze SANraid.

Bezpieczne odzyskiwanie danych z macierzy RAID

Aby macierz SANraid działała w sposób najbardziej sprzyjający odzyskiwaniu danych SANraid, musi być skonfigurowana w taki sposób, aby wszystkie dyski fizyczne, które są umieszczone na dyskach i które będą pełnić rolę dysków logicznych, były identyczne. Układ SANraid raid można skonfigurować na różne sposoby. Jedną z metod jest umieszczenie wszystkich dysków na jednym dysku logicznym, a wszystkich multiportów na jednym dysku multiportowym. Inną metodą jest pogrupowanie dysków w zestawy po cztery i umieszczenie wszystkich zestawów po cztery na jednym dysku logicznym.

Ten typ odzyskiwania danych SANraid ma wiele zalet. Po pierwsze, wszystkie dyski twarde znajdują się na tej samej grupie dysków fizycznych w macierzy dyskowej. Upraszcza to zadanie diagnostyki i naprawy dysków, ponieważ wszystkie dyski mają takie same parametry (szybkość, pojemność itp.). Upraszcza to również proces uruchamiania systemu, ponieważ wszystkie procesy są wykonywane w tej samej architekturze logicznej i administratorzy systemu nie muszą identyfikować każdego dysku fizycznego lub grupy dysków fizycznych w celu podjęcia decyzji o tym, co zrobić z dyskami twardymi podczas uruchamiania systemu.

Zobaczmy teraz, co się stanie, jeśli dojdzie do awarii sieci SANraid – jakie kroki należy podjąć w takim przypadku? Otóż w pierwszej kolejności należałoby naprawić lub wymienić kartę kontrolera SANraid. W przypadku awarii dysku twardego lub awarii zapisu danych silnik SANraid będzie w pierwszej kolejności próbował naprawić logiczną warstwę danych, zamiast próbować naprawić fizyczny dysk twardy. Może to oznaczać, że sterownik SANraid po prostu nie będzie w stanie wykryć uszkodzonego dysku logicznego i dlatego będzie zapisywać dane na niefunkcjonalnym dysku logicznym. Funkcja SMART na dysku twardym powiadamia wtedy silnik SANraid o awarii dysku logicznego i powoduje jego ponowne uruchomienie w celu odczytania pozostałych informacji z dysku twardego.

Przywracanie danych z macierzy RAID 0+1 firma godna polecenia.

Jeśli wykonujesz ten typ odzyskiwania w środowisku korporacyjnym, szanse na utratę danych są dość wysokie i dlatego nie jest on zalecany dla użytkowników domowych. Na szczęście istnieje kilka bardzo dobrych pakietów oprogramowania do odzyskiwania danych SANraid, które pozwalają na odzyskanie większości danych. Jednym z popularnych pakietów jest Stellar Phoenix SANraid REP, który jest używany przez wiele firm z listy Fortune 500. Możesz pobrać to oprogramowanie do odzyskiwania danych z Internetu w bardzo przystępnej cenie. Możesz również uzyskać szczegółowe informacje na temat tego oprogramowania do odzyskiwania danych z poniższego linku do strony internetowej.

Inną ważną rzeczą, którą należy zauważyć jest to, że chociaż większość tych pakietów oprogramowania do odzyskiwania SANraid twierdzą, że mogą odzyskać dane z obu dysków twardych IDE i SATA, tylko niektóre z nich rzeczywiście działają skutecznie. Dlatego ważne jest, aby wypróbować każde oprogramowanie do odzyskiwania danych przed jego zakupem. Niektóre z najlepszych miejsc, gdzie można uzyskać wersję próbną tych narzędzi do odzyskiwania danych są Vista forum i Yahoo Answers. Nawet jeśli mogą one kosztować trochę pieniędzy, warto je wypróbować, zanim zainwestujesz pieniądze w narzędzie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.