Odzyskiwanie danych z macierzy RAID komu można powierzyć takie zlecenie.

lifestyle, o wiedzy, ogrodzeniach, odzyskiwaniu danych, zdrowiu

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID komu można powierzyć takie zlecenie.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 0+1 co przystałoby przygotować.

Przywracanie danych RAID 0,1

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID Jak już wszyscy wiemy, RAID to najbardziej zaawansowana konstrukcja pamięci masowej, która jest obecnie stosowana w wielu macierzach pamięci masowej. RAID to skrót od angielskiego słowa storage area network (sieć pamięci masowej) i wykorzystuje zestaw dynamicznych procesorów do tworzenia logicznej puli nadmiarowej pamięci masowej. Konfiguracja ta jest bardzo wydajna, ponieważ zapewnia większą pojemność pamięci masowej, niezawodność i szybkość. W związku z tym, wiele centrów biznesowych i przemysłowych wykorzystuje RAID jako sposób na maksymalne wykorzystanie istniejącej infrastruktury. W tym celu wiele macierzy pamięci masowej, które są zaprojektowane z RAID dzisiaj są bardzo drogie.

Odtwarzanie danych z macierzy RAID inteligentny zakład.

Jednak ta wysoka cena jest tylko jedną z wad RAID, co doprowadziło do narodzin odzyskiwania danych z macierzy RAID. Obecnie jest ona powszechnie stosowana jako narzędzie do odzyskiwania danych, szczególnie w przypadku awarii partycji głównych lub całych dysków, które zostały utracone w wyniku fizycznego uszkodzenia, utraty danych, awarii zasilania lub awarii logicznych. Aby lepiej zilustrować znaczenie odzyskiwania danych z macierzy RAID, poniżej przedstawiono przykład, w jaki sposób może być ono przydatne:

Przywracanie danych z macierzy RAID 0+1 owocny porządek.

Jak wszyscy wiemy, RAID to rodzaj równoległej technologii komputerowej, która składa się z zestawu urządzeń połączonych ze sobą za pomocą kabli światłowodowych. Urządzenia podłączone do głównego systemu nazywane są kontrolerami, a tablice raid lub karty raid to inne nazwy stosowane do tych jednostek. Komponenty te są w stanie koordynować prędkość i wydajność różnych komponentów i są one zazwyczaj umieszczone w różnych miejscach w systemie. Przyjrzyjmy się dalej znaczeniu RAID w odniesieniu do uszkodzonych macierzy dyskowych i ich późniejszej awarii.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 0,1 w rezolutne podejście.

Rozwiązanie typu failover jest zazwyczaj wykorzystywane przez działy IT, gdy z jakiegokolwiek powodu dochodzi do przestoju serwera. Po zastosowaniu tego mechanizmu do macierzy RAID, system automatycznie tworzy kilka kopii zapasowych ważnych plików i aplikacji systemowych. Konfiguracja macierzy RAID zapewnia, że uszkodzone dyski są również kopiowane do zdalnej lokalizacji, tak aby nadal można było uzyskać do nich dostęp za pośrednictwem sieci lokalnej. W przypadku awarii jednej z replik, system automatycznie naprawi uszkodzony dysk i przywróci aplikacje, które mogą zostać ponownie uruchomione lub odtworzone z kopii zapasowej.

Istnieje wiele powodów, dla których serwery mogą ulec awarii, np. cały system może przestać działać z powodu ataku wirusa lub awarii wszystkich dysków twardych. W takich sytuacjach Raid Manager automatycznie włączy się i wykona rollback replik. Czasami jednak, po nieudanej próbie, system nadal nie może zostać odzyskany. Awaria może być spowodowana fizyczną awarią macierzy, awarią logiczną urządzenia RAID lub awarią samego kontrolera RAID.

Najczęstszą przyczyną awarii macierzy RAID jest fizyczna awaria urządzeń. Awaria logiczna występuje w przypadku awarii sterownika urządzenia lub wykrycia błędu w urządzeniu. Ten rodzaj awarii umożliwia działanie niektórych aplikacji, ale nie umożliwia działania wszystkich innych. Na przykład awaria logiczna może spowodować awarię aplikacji Red Hat Enterprise Linux, podczas gdy system operacyjnyraid będzie nadal działał normalnie. Niektórzy producenci oprogramowania dołączają łatę, która naprawia problem za darmo, ale jeśli żadna z nich nie jest dostępna, będziesz musiał zainstalować inną dystrybucję Red Hat Enterprise Linux.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 0,1 w pozytywna metoda.

Awarie fizyczne są bardziej nieprawdopodobne i zdarzają się rzadziej. Na przykład obie grupy raid w interfejsie nas0 serwera Dell Power Server były niedostępne przez ostatni miesiąc. Dopiero niedawno jedna z partycji na dysku uległa awarii. Dyski były kilkakrotnie testowane i żaden z nich nie wykazywał oznak awarii. Stwierdzono, że w BIOS-ie znajdował się punkt kontrolny SMART, który nigdy nie został aktywowany i dlatego nie był w stanie komunikować się z urządzeniami RAID używanymi w tym systemie.

Istnieje jeszcze jedna możliwość wystąpienia awarii, nazywana „kolizją TJK”. Konfiguracja macierzy RAID ma duży potencjał awarii spowodowanej kolizją. Jeżeli w grupie RAID znajdują się dwa dyski i wystąpi kolizja, wydajność drugiego dysku będzie znacznie ograniczona w zależności od tego, który z nich uległ awarii. Prawdopodobieństwo wystąpienia kolizji TJK jest bardzo rzadkie, najczęściej zdarza się to tylko wtedy, gdy jeden z dysków w grupie jest zapisywany przez operatora, ale w niektórych rzadkich przypadkach cały dysk zostanie zapisany przez system operacyjny, co może prowadzić do utraty wielu danych, jeśli nie zostaną wdrożone odpowiednie procedury.

Dane adresowe:

AKTE Odzyskiwanie danych – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 898 784
Telefon: 784 380 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.