Rodzaje rehabilitacji nóg

lifestyle, o wiedzy, ogrodzeniach, odzyskiwaniu danych, zdrowiu

Rodzaje rehabilitacji nóg

Ortezy kolana, kostki i nogi są dostępne dla pacjentów w każdym wieku, w każdym rozmiarze i dla każdego typu.

Rehabilitacja nóg, regulowane urządzenia do ćwiczeń w kostkach i kolanach, często oglądane w telewizji. sprzęt rehabilitacyjny dla pacjenta.

Ortezy kolana i kostki są używane od wczesnych lat 80. XX wieku, a najnowsza technologia regulowanych ortez nóg to ortezy zmniejszające ból oraz zwiększające siłę i elastyczność kolana lub kostki. Ortezy regulowane na kostkę i kolano są noszone w celu skorygowania warunków, które powodują ból lub ograniczenie ruchów stopy i kostki.

Ortezy kolan i kostek oraz stabilizatory nóg są stosowane w celu poprawy zakresu ruchu, zmniejszenia stresu, zwiększenia stabilności i poprawy funkcji oraz złagodzenia bólu. Ortezy kolana i kostki umożliwiają wykonywanie czynności fizycznych, takich jak bieganie, chodzenie, bieganie i wchodzenie po schodach. Ortezy nóg i regulowany sprzęt fitness mogą poprawić postawę i zwiększyć wykorzystanie stawów.

Najpopularniejsze typy ortez nóg to sztywne szelki i miękkie regulowane ortezy. W miękkim regulowanym urządzeniu fitness osoba nosi opaskę i pręt, który jest umieszczony na nodze w taki sposób, że kości poruszają się razem z nogą, a nie z nogą. Pręty są wykonane z metalu i są utrzymywane na miejscu za pomocą dwóch lub trzech pasków. Niektórzy pacjenci wolą nosić system pasów podobny do uprzęży niż system pasów miękkiego regulowanego urządzenia fitness.

Miękki, elastyczny sprzęt do rehabilitacji jest również znany jako szelki i urządzenia do spinania. W przypadku tego typu terapii osoba będzie nosić system pasów z metalowym prętem do mocowania z boku nogi i sztywny system pasów z plastikowym prętem do mocowania z tyłu nogi.

Szelki zostaną dopasowane do osoby, a chirurg określi najlepszą ortezę dopasowaną do potrzeb pacjenta. Niektóre szelki są regulowane, dzięki czemu można je dopasować do dowolnej części nogi. Niektóre szelki można dopasować tylko do jednej nogi i nie można ich dopasować do innych nóg.

W większości przypadków osoby, które nie są w stanie chodzić ze względu na stan lub kontuzję, wymagają wsparcia przez pewien czas. Kiedy dana osoba ma deformację i wymaga większej pomocy niż inne osoby, lekarz może skierować tę osobę do terapeuty zajęciowego, fizjoterapeuty, logopedy, fizjoterapeuty, terapeuty zajęciowego lub logopedii w celu uzyskania porady, jak ułatwić chodzenie.

Zastosowanie regulowanego sprzętu do rehabilitacji dla pacjenta cierpiącego z powodu różnych urazów i schorzeń jest bardzo skuteczne, a wiele najnowszych osiągnięć technologicznych sprawia, że ​​sprzęt ten jest niezwykle łatwy w użyciu. Ortezy kolan i kostek mogą pomóc poprawić ruchomość stawów i komfort. Pomaga to pacjentowi w poruszaniu stawem. Wiele współczesnych produktów do rehabilitacji i mobilności wykorzystuje najnowszy sprzęt, w tym technologię bezprzewodową, i zostało zaprojektowanych tak, aby rehabilitacja była znacznie wygodniejsza i wygodniejsza.

Ortotyka to termin używany do opisania substancji, która wspomaga funkcjonowanie stawu lub otaczającej go struktury. Ortezy mogą być przepisywane przez lekarza pacjentom, którzy mają problemy z chodzeniem, bieganiem lub wchodzeniem po schodach z powodu deformacji. Ortezy są również przepisywane w celu skorygowania stanu, takiego jak złamana kość, która utrudnia pacjentowi stanie lub chodzenie.

Wiele z dzisiejszych systemów rehabilitacji sprzętu fitness z miękką regulacją zawiera wyświetlacz elektroniczny, który pomaga użytkownikowi określić, jaki rodzaj ortezy jest odpowiedni. ze względu na ich szczególny stan i pomagają kontrolować poziom nacisku wywieranego na staw.

Istnieją również urządzenia do spinania, które mają sztywny pręt do spinania z boku nogi i elastyczny pręt do spinania z tyłu nogi. Większość lekarzy zaleca te systemy pasów zamiast systemów pasów u pacjentów, którzy chcą jak najlepszych wyników w rehabilitacji oraz u osób z poważnymi schorzeniami, takimi jak artretyzm.

Różni ludzie wymagają różnych rodzajów leczenia. Najlepszym sposobem ustalenia, czy dana osoba jest odpowiednim kandydatem do tego typu rehabilitacji, jest rozmowa z lekarzem na temat zalecanego rodzaju planu rehabilitacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.