Sztachety drewniane czy plastikowe

blog lifestyle o wiedzy, ogrodzeniach, odzyskiwaniu danych, zdrowiu

Sztachety drewniane czy plastikowe

Stojąc przed wyborem ogrodzenia wielu z nas zastanawia się jak ono powinno wyglądać. Z drugiej jednak strony poza wyglądem ogrodzenie ma spełniać także inne czasem bardziej istotne funkcje, bowiem co nam po pięknym wyglądzie ogrodzenia kutego jeśli obok jest autostrada która generuje bardzo uciążliwy hałas. W takim przypadku może lepiej wybrać mniej efektowne ale bardziej wyciszające ogrodzenie akustyczne.

Sztachety drewniane czy plastikowe

Dla tradycjonalistów naturalnym wyborem będzie ogrodzenie ze sztachet. Ci bardziej nowocześni będą poszukiwać sztachet plastikowych o finezyjnych kształtach zaś przywiązani do tradycji sztachet bardziej przypominających sztachety drewniane. Jednak i jedni i drudzy znajdą coś dla siebie pośród sztachet pcv. Wybierając sztachety plastikowe oszczędzacie swój czas i energię które musielibyście poświecić na coroczne malowanie i konserwowanie sztachet z drewna a dodatkowo wygląd sztachet plastikowych sprawia że bardzo trudno je na pierwszy rzut oka odróżnić od tych drewnianych.

Uciążliwy sąsiad? jest na to rada- ogrodzenia akustyczne

Hałas od ruchliwej drogi czy uciążliwi sąsiedzi którzy ciągle imprezują to teraz nie jest problem nie od pokonania. Obecnie można skutecznie odgrodzić się od hałasu za pomocą ogrodzenia akustycznego. Tego typu ogrodzenia stanowią idealną barierę dla niechcianego dźwięku z okolicy. Ogrodzenia akustyczne potrafią wytłumić hałas nawet do 25 dB.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *