W jaki sposób ultradźwięki pomagają Twojemu organizmowi?

lifestyle, o wiedzy, ogrodzeniach, odzyskiwaniu danych, zdrowiu

W jaki sposób ultradźwięki pomagają Twojemu organizmowi?

Ultradźwięki to specjalistyczny proces obrazowania medycznego lub medyczna technologia diagnostyczna.

Służy do uzyskania obrazu wewnętrznych układów ciała, w tym mięśni, ścięgien, kości, tętnic i innych narządów wewnętrznych.

Jego celem jest zwykle zlokalizowanie konkretnego organu lub przyczyny choroby lub zidentyfikowanie patologii w tkankach ciała wewnętrznego. Często może wykryć problemy z sercem, płucami, nerkami lub pęcherzem. Może również diagnozować urazy kości, takie jak złamania, i zapewnia obrazy tkanek miękkich, takich jak kości, tkanki mięśniowe i ścięgna.

Niektórzy lekarze używają USG do oceny

jedliśmy pacjentów z niektórymi schorzeniami, takimi jak fibromialgia, przewlekła choroba wpływająca na układ nerwowy i ośrodkowy układ nerwowy. Lekarze mogą również używać ultradźwięków do oceny chorób serca, takich jak zastoinowa niewydolność serca. Powszechnym testem diagnostycznym jest USG do diagnostyki raka piersi.

Jeśli przeszedłeś udar lub zawał serca, lekarz może potrzebować prześwietlenia, aby ocenić uszkodzenie mózgu, nerwów i innych części ciała, w tym przepływu krwi w mózgu. Ten rodzaj obrazowania wykorzystuje fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości, aby spojrzeć na mózg. Częstotliwość fal dźwiękowych zależy od stopnia uszkodzenia komórek mózgowych. Lekarze mogą wykorzystać te informacje do ustalenia, czy wystąpił udar lub zawał serca.

Gdy do badania ciała używa się fal dźwiękowych o wysokiej częstotliwości, mogą one wytwarzać obrazy z dużo większą prędkością niż konwencjonalne promienie rentgenowskie. Mogą nawet zajrzeć do wnętrza niektórych obiektów za pomocą kilku impulsów dźwięku, w przeciwieństwie do kilku lub dłuższych promieni rentgenowskich. Oznacza to, że lekarze mogą jednocześnie badać wiele narządów wewnętrznych i obszarów ciała.

Ultradźwięki mogą być stosowane w ocenie wielu schorzeń.

Może pokazać, czy występuje zapalenie narządów wewnętrznych, takich jak wątroba, płuca, nerki i jelita. Może ujawnić, co znajduje się w ciele pacjenta, na przykład krew, guzy i same guzy. Czasami jest używany w połączeniu z obrazowaniem metodą rezonansu magnetycznego (MRI), aby zobaczyć choroby wewnętrzne organizmu.

Chociaż ultradźwięki mają wiele zastosowań, nadal są uważane za specjalizację w obrazowaniu medycznym. Większość lekarzy nie wykonuje zabiegów opartych na USG bez wiedzy radiologa.

USG wysokiej jakości powinno dawać bardzo wyraźny obraz i być widoczne dla pacjenta i lekarza. Używany sprzęt jest zwykle bardzo wysokiej jakości. W rzeczywistości najdroższe aparaty USG są wyposażone w filmy instruktażowe, które wyjaśniają pacjentom proces przed i po każdym użyciu.

Osoby, które mają problemy zdrowotne lub spodziewają się dziecka, mogą potrzebować tego obrazowania, aby im pomóc. Jeśli mają trudności z zajściem w ciążę, mogą mieć guzy w układzie rozrodczym lub mięśniaki macicy. {lub cysty. Niektórzy ludzie mają również guzy w nerkach i układach pęcherza moczowego. Ten rodzaj obrazowania może pomóc lekarzom zdiagnozować tego typu problemy i wykluczyć poważniejsze schorzenia, które mogą wymagać operacji.

Innym przykładem jest rak prostaty. Rak prostaty to choroba, która rośnie na gruczole krokowym i rozprzestrzenia się na otaczające tkanki. Ultradźwięki mogą pomóc lekarzom wykryć stan i znaleźć dokładną lokalizację raka, zmniejszając w ten sposób prawdopodobieństwo usunięcia całego gruczołu.

Rak piersi to kolejny rodzaj raka, którego lekarze mogą używać do diagnozowania i oceny. Zwykle wpływa na tkankę piersi, ale może również wpływać na kości, nerwy i naczynia krwionośne. {w brzuchu. Może powodować zmiany w skórze, a czasem także w mózgu i innych narządach wewnętrznych.

Rak jajnika to rodzaj raka, który powoduje rozwój łagodnych guzów w jajnikach. W niektórych przypadkach rośnie w łonie matki. Kobiety, u których zdiagnozowano raka jajnika, będą potrzebowały USG w celu zbadania macicy i jajowodów. Aby zapobiec dalszemu wzrostowi, lekarz może potrzebować wykonać USG w celu zdiagnozowania problemu i upewnienia się, że nie ma dalszych komplikacji.

Ponieważ istnieje tak wiele różnych obszarów, w których można wykorzystać ultradźwięki, ważne jest, aby zrozumieć jego możliwości. Może pomóc lekarzowi zlokalizować i ocenić problemy w organizmie, zwłaszcza narządach wewnętrznych. w celu zapobieżenia rozwojowi potencjalnie śmiertelnego problemu. Może również pomóc wykryć problemy w narządach wewnętrznych i kościach oraz dostarczyć więcej informacji o tym, na czym właściwie polega problem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.