Wok – czym jest i jak kupić go dobrze?

blog lifestyle o wiedzy, ogrodzeniach, odzyskiwaniu danych, zdrowiu

Wok – czym jest i jak kupić go dobrze?

Woki zyskują w naszym kraju na popularności. Czym jednak są te woki? Na to pytanie nie jest w stanie odpowiedzieć każdy. Ty również nie? W takim razie poniższy tekst jest dla Ciebie. Podpowiadamy w nim,  z czym mamy do czynienia.

Wok – co to takiego?

To, że woki zyskują na popularności, doskonale wiemy, ale czym one dokładnie są? Co skrywa się pod pojęcia woka? Nie dla wszystkich jest to takie oczywiste, a szkoda, bo woki należą do naczyń, które powinny znaleźć się w każdym domu. Czym w takim razie są? To nic innego jak głęboka patelnia o pochyłych brzegach, które sprawiają, że ciepło idealnie rozchodzi się po całym naczyniu. Wok to najpopularniejsze naczynie stosowanie w kuchni azjatyckiej, ale można już zauważyć, że również w Polsce jego popularność rośnie i nie ma w tym nic dziwnego, bo z jego pomocą można przyrządzać wiele różnych potraw. Wok nadaje się do szybkiego smażenia, ale nie tylko. To właśnie z jego pomocą możemy przygotowywać potrawy w głębokim tłuszczu, czy na wodzie. Poza tym wok sprawdza się tam, gdzie potrzeba duszenia potraw.

 

Wybieramy wok – jak zrobić to dobrze?

 

Warto zacząć od tego, że szukając dla siebie woka, zawsze powinniśmy stawiać na ofertę sprawdzonych i polecanych sprzedawców, ponieważ tylko oni mogą zagwarantować nam dostęp do najlepszych naczyń. Poza tym musimy wiedzieć, że do wyboru mamy wiele różnych woków, a ich rodzaj zależy od materiału, z jakiego zostały wykonane. Do wyboru mamy woki żeliwne, woki żelazne, woki ze stali węglowej oraz woki aluminiowe. Każde z dostępnych naczyń jest jedyne w swoim rodzaju i daje nam inne możliwości. Wybierając coś dla siebie powinniśy ustalić, czy zależy nam na szybkim i łatwym przygotowywaniu potraw, czy też na wydobyciu smaku potraw. Poza tym wok powinniśmy dostosować do swojej kuchni. Niektóre z dostępnych woków nie sprawdzą się na kuchence gazowej, inne na płycie ceramicznej. Warto mieć tego świadomość, bo w przeciwnym wypadku możemy się rozczarować.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *