Wybielanie piegów

lifestyle, o wiedzy, ogrodzeniach, odzyskiwaniu danych, zdrowiu

Wybielanie piegów

Wybielanie piegów

Piegi mimo iż niektóre osoby uważają, że są uroczę, dla wielu ludzi stanowią poważny powód do zmartwień. Współczesne gabinety kosmetyczne oferują nam szereg usług, które to umożliwiają ich trwałe usunięcie, jednakże lepiej odpuścić sobie wybielanie piegów, jeżeli chodzi o młode osoby takimi metodami. Możemy bowiem sięgnąć po domowe specyfiki, które zdecydowanie będą bardziej przyjazne dla naszej skóry. Piegi powstają pod wpływem promieni słonecznych. Te niewielkie, zwykle owalne przebarwienia najczęściej pojawiają się u osób z jasnymi bądź rudymi włosami, o delikatnej skórze. Dlatego też w słoneczne dni muszą one sięgać po kremy o odpowiednio wysokim filtrze. Oczywiście piegi można nieco rozjaśnić w domowym zaciszu, sięgając po odpowiednie produkty żywnościowe. Powinniśmy bowiem wiedzieć, ze kosmetolodzy zgadzają się co do tego, że wszystkie jadalne produkty, można nakładać na twarz.

Najpopularniejszym środkiem wybielającym jest cytryna. Kilka jej kropel można dodać do codziennie stosowanych kosmetyków i po jakimś czasie zauważymy, że odbarwienia na naszej twarzy mają jaśniejszy odcień. Doskonale sprawdzają się także różnego rodzaju produkty mleczne jak: zsiadłe mleko, kefir, czy twarożek. Kuracja tymi produktami polega na nałożeniu ich na twarz na 20 minut, a następnie obfitym spłukaniu wodą. Nie można jednak przetrzymywać takiej mikstury na twarzy powyżej godziny. Inną ciekawą alternatywą dla twarożku czy cytryny jest wywar z pietruszki bądź selera, bądź okład ze zmiażdżonych, białych porzeczek. Twarz można obłożyć także plastrami ogórka, lub kawałkami pomidora, skropionymi uprzednio sokiem cytrynowym.

Jak zatem widzimy mamy dzisiaj sporo możliwości, jeżeli chcemy wybielić piegi. Niemniej jednak warto się zastanowić, czy naprawdę musimy się ich pozbywać. Zasadniczo dużo lepszym wyjściem byłoby po prostu ich polubienie. Jakby nie patrzeć, w końcu nadają one każdej twarzy niepowtarzalnego charakteru, a co więcej często bywają cechą dziedziczną, a niestety genetyki nie uda nam się oszukać.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.